Згідно Закону України 3651-д орган місцевого самоврядування «Дослідницька селищна територіальна громада» (код ЄДРПОУ: 05275776) був реорганізований і увійшов до складу Гребінківської громади

Для можливості відновлення сайту дзвоніть за телефонами: (0432) 55-43-70 - Метастудія (Вінниця)
Vlada.ua - розробка веб-сайтів для органів місцевого самоврядування

Історія селища Дослідницьке

Селище Дослідницьке, як населений пункт, виникло у 1948 році. На той час Постановою Ради Міністрів СРСР від 11 червня 1948 року за №2045 на місці сьогоднішнього селища була утворена Українська зональна машиновипробувальна станція (УкрМВС), яка започаткувала серйозні заходи щодо прискорення технічного прогресу в механізації сільського господарства.

Територіально новостворена УкрМВС відносилась до Гребінківської селищної ради Гребінківського району Київської області.

Розвиток селища відбувався разом із розвитком випробувальної справи в Україні, яка безпосередньо пов’язана із створенням організаційних структур: УкрМВС – ВНІВМОТ – УкрНДІПВТ ім. Л. Погорілого.

Діяльність цих структур поділяють на чотири основні періоди:

  • організація та становлення машиновипробувальної станції (1948 – 1958 рр.);
  • інтенсивний розвиток УкрМВС (1959 – 1976 рр.);
  • організація науково-дослідного інституту та подальший розвиток випробувальної справи (1976 – 1990 рр.);
  • становлення та розвиток вітчизняної системи прогнозування та випробування техніки і технологій для сільськогосподарського виробництва (1991 – 2008 рр.);
  • реорганізація інституту в державну наукову установу «Український науково-дослідний інститут прогнозування та випробування техніки і технологій для сільськогосподарського виробництва імені Леоніда Погорілого (УкрНДІПВТ ім. Л. Погорілого) та розширення напрямків наукової діяльності (2009 – по теперішній час).
  • Початком основного етапу розвитку селища можна вважати створення у травні 1976 року на базі Української державної зональної машиновипробувальної станції Всесоюзного науково-дослідного інституту з випробувань машин і обладнання для тваринництва та кормо виробництва (ВНІВМОТ), на який було покладено функцію наукової координації 17-ти МВС – від Далекого Сходу, Середньої Азії і до Прибалтики. Директором інституту призначають головного інженера УкрМВС Леоніда Володимировича Погорілого, в подальшому академіка УААН та РАСГН, чиє ім’я носить сучасна наукова установа.

З цього періоду розпочинається новий етап у розвитку не тільки машиновипробувальної справи, але й населеного пункту, який у 1984 році було названо: селище міського типу Дослідницьке. 


Розробка веб-сайтів для органів місцевого самоврядування
Пропонуємо веб-платформи по створенню власного веб-сайту державним органам влади, органам місцевого самоврядування та державним установам
Gromada.org.ua, Rda.org.ua, Rayrada.org.ua, School.org.ua, Osv.org.ua

Логін: *

Пароль: *